Splošna gimnazija

Ime izobraževalnega programa: SPLOŠNA GIMNAZIJA

Naziv izobrazbe: gimnazijski maturant

Gimnazija mora zagotoviti dovolj široko splošno izobrazbo in vzpostaviti vednost, ki je skupni temelj za vse usmeritve univerzitetnega študija, hkrati pa omogočati refleksijo o mejah vednosti. Gimnazija zagotavlja doseganje ustrezne ravni pri vseh treh sestavinah ciljev (znanje, sposobnosti in spretnosti) oziroma ravni, ki je potrebna za uspešen študij na univerzi in za kasnejši uspeh v poklicu in življenju. Eden od specifičnih ciljev gimnazije je tudi spodbujanje interesa za teoretična znanja. Gimnazija omogoča oblikovanje lastnega pogleda na svet.

Gimnazija se najbolj priporoča učencem, ki so bili v osnovni šoli odlični ali prav dobri. Po koncu vsi dijaki dobijo splošno znanje in se lahko vpišejo na kateri koli faks želijo. Nakoncu 4. letnika dijaki opravijo splošno maturo.

Gimnazijci se ponavadi odločajo za študij medicine, prava, itd. – VIR

Logo Gimnazije Velenje
GCC
Ta vnos je bil objavljen v Srednja šola. Zaznamek za trajno povezavo.