Srednja šola za medije

Vpisni pogoji: uspešno končana osnovna šola ali programi nižjega poklicnega izobraževanja.

Čas izobraževanja: 4 leta

Zaključek izobraževanja: POKLICNA MATURA

Možnost  nadaljnjega izobraževanja po poklini maturi:

-vpis na višje in visoke strokovne šole;

-z dodatnim petim predmetom splošne mature vpis na univerzitetni študij.

Koliko ljudi mora prispevati svoj delež, da nastane takšen prispevek, ki ga lahko preberemo v pičli minuti ali si ogledamo dvominutni televizijski prispevek?

Eden glavnih sodelavcev pri praktični pripravi in izvedbi je medijski tehnik/medijska tehnica. Delo medijskega tehnika zahteva natančnega človeka z občutkom za varčnost in osebno odgovornost. Gre za vrsto dela, kjer so potrebni strokovnost, praktičnost in samostojnost.

Medijski tehnik/medijska tehnica uporablja pri svojem delu različne vrste medijev. Opravlja dela na področju grafičnih, medijskih in avdiovizualnih komunikacij kot medijski asistent/medijska asistentka, operater/operaterka grafične priprave in oblikovalec/oblikovalka spletnih strani. – VIR

Medijski tehnik – predstavitev poklica.
Ta vnos je bil objavljen v Srednja šola. Zaznamek za trajno povezavo.